Regeneračná RETINOLOVÁ kúra

11.11.2018

Retinolová kúra je vynikajúca práve na jesenné a zimné obdobie, pretože zlepšuje obranyschopnosť pokožky voči mrazom a vetru a vďaka tomu aj zabraňuje tvorbe vrások tým, že normalizuje proces rohovatenia pokožky a hojenia, ochraňuje tkanivo vrátane pokožky pred nežiadúcimi účinkami toxických látok a cudzorodých mikroorganizmov. 

V Retinolovej kúre používame 100% stabilizovaný retinol značky SYNCARE. Jedna sa o najčisteší derivát vitamínu A. Čo nám prináša pre našu pleť?

Čistý Retinol dokázateľne zlepšuje vzhľad pleti a chráni ju pred poškodením UV lúčmi. Retinol urýchľuje odlučovanie zrohovatelých buniek nahromadených na povrchu pokožky. Na pokožke vykonáva tým jemné exfoliačné (olupovacie) a vyhladzovacie procesy,aby bola vaša pleť dokonale hebká. Keďže sa podieľa na obnovenie buniek, čistí tým póry a redukuje akné. Okrem toho tiež oddaľuje proces starnutia pleti a vie si poradiť aj s hlbokými vráskami.

  • zlepšuje bariérové vlastnosti pokožky
  • zmenšuje hĺbku vrások
  • zjednocuje farbu pleti
  • zvyšuje hydratáciu pokožky

Složení INCI:Cyclomethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol Argania Spinosa Kernel Oil, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate 

Používání výrobku:Dávkujte 0,2-0,3ml pomocí InDermu postupně na místa omlazení.

FAKTY O RETINOLE. PREČO JE NAJLEPŠOU VOĽBOU NA LIEČBU VRÁSOK A AKNÉ

Prečo používam retinolové sérum? Aké má účinky na pokožku, mýty a fakty a prečo ho odporúčajú aj dermatológovia?

Okolo retinolu sa toho napísalo ako o silnej antiage zložke veľa, ale nie vždy je jasné, kedy ho použiť aby bol pre pleť prínosom. Výskum okolo retinoidov má za sebou dlhú cestu, tak sa poďme pozrieť bližšie čo nám táto zložka dokáže poskytnúť. Po prekročení tridsiatky by nočný krém alebo sérum s retinolom mal byť pre vás samozrejmosťou.

Čo je retinol?

Retinol je jednoducho iný názov pre vitamín A. Je to typ retinoidu z rodiny látok súvisiacich s vitamínom A. Iné retinoidy zahŕňajú: kyselinu retinovú (tiež známe ako tretinoín), retinylpalmitát a retinaldehyd, z ktorých všetky môžu byť nájdené prípravkoch starostlivosti o pleť. Tretinoín je aktívnou zložkou v Retina-A, čo je liek na predpis. Retinoidy sú účinné pre liečbu akné, majú silné antiaging vlastnosti, teda vyhladzujú a zmierňujú vrásky. Retinol zvyšuje odolnosť voči infekciám a je dôležitý pre dobrý zrak. Prirodzeným zdrojom retinolu sú ryby, mliečne výrobky, vaječný žĺtok a pečienka.

Ako funguje retinol?

Keď príde retinol alebo iný retinoid do styku s pokožkou, enzýmy v tele ho transformujú do kyseliny retinovej, čo je aktívna forma vitamínu podľa Dr Lindera. Konkrétne kyselina retinová urýchľuje regeneráciu buniek, stimuluje produkciu kolagénu a elastínu, podporuje vyblednutie hyperpigmentácí a lieči akné.

Zo začiatku môžete pociťovať olupovanie, začervenanie alebo suchú pleť. To je bod, keď to veľa ľudí vzdá. Avšak ak vydržíte, po niekoľkých týždňoch uvidíte neskutočné zlepšenia. Retinol pôsobí vlastne tak, že starú pleť nahrádza novou. Pod starou kožou vám vzniká nová, bez vrások. Postupne sa staré a odumreté bunky olupujú a vaša pleť je viditeľne žiarivá a bez vrások. Pokiaľ sa rozhodnete siahnuť po kozmetike s retinolom, pripravte sa, že jeho aplikácia si vyžaduje minimálne 3 mesiace, aby sa staré bunky nahradili novými. Retinolové sérum aplikujte spolu s vitamínom E. Predídete tak vysušovaniu povrchu pokožky.

MÝTY O ZÁZRAČNEJ INGREDIENCII-RETINOLE. AKO TO S NÍM VLASTNE JE?

Ako, kedy a kam aplikovať retinolové sérum alebo krém?

Správny čas na retinolový krém alebo sérum prichádza vo veku 30 rokov. Po prekročení tridsiatky by nočný krém alebo sérum s retinolom mal byť pre vás samozrejmosťou. Na začiatku ho pleti dávkujte dvakrát týždenne. Neskôr môžete periodicitu zvýšiť na každý druhý deň a ak si pleť navykla, aj každý deň. Pravidelným užívaním retinolu (minimálne šesť týždňov), získa pleť pružnosť a vitalitu a rozjasní sa. Jemné vrásky takmer zmiznú a tie hlbšie budú viditeľne hladšie. Na pokožku okolo očí používajte iba prípravky určené na túto oblasť, alebo primiešajte kvapku obľúbeného retinolového séra do obľúbeného očného krému a aplikujte spočiatku každú tretiu noc. Po adaptácii na retinol môžete periodicitu zvýšiť.

Pre aké typy pokožky je sérum s retinolom vhodné?

Niektoré retinoidy sú agresívnejšie. Čistá kyselina retinová aplikovaná priamo na pokožku môže spôsobiť podráždenie. V prípade, že máte citlivú pokožku, retinol je miernejšia forma, ale rovnako účinná alternatíva. "Pri použití čistého retinolu znížime možnosť podráždenia a zároveň získame všetky výhody, ktoré kyselina retinová poskytuje," vysvetľuje Dr. Linder.

Existujú nejaké vedľajšie účinky retinolu?

Retinoidy majú za sebou dlhú, dlhú cestu výskumov. Jeho použitie je bezpečné, avšak, akýkoľvek retinolový produkt zvyšuje fotosenzivitu pokožky, preto si ju musíme chrániť SPF 30 a viac.

Príbeh menom retinol, alebo aké boli jeho počiatky

Profesor Albert Kligman z Univerzity v Pensylvánii, USA sa môže nazývať otcom boja proti vráskam. Bol jedným z vedcov, ktorí skúmali retinoidy - skupinu syntetických zlúčenín s rovnakou funkciou, akú má Retinol. Retinol, známy skôr ako vitamín A, je rozhodujúci pri tvorbe tkanív a dermatológovia používali v tej dobe retinoidy pri liečení kožných chorôb po dobu zhruba 10 rokov. Kligman chcel nájsť liek, ktorý lieči akné a rozhodol sa vyskúšať kyselinu retinolovú. Mnohí z pacientov, ktorí používali krém doktora Kligmana zistili, že pokožka začala svrbieť a lúpať sa. Tí, ktorí v používaní vydržali a v kúre pokračovali, zistili, že sa im vytvorila nová vrstva pokožky a akné zmizlo. Dr. Kligman získaval ďalšie a ďalšie prekvapujúce poznatky. Prichádzali od pacientok vo veku 30-40 rokov.Pacientky oznamovali, že sa nielen zbavili akné, ale ako jedna z nich s radosťou podotkla:

"« Pozrite sa, moje vrásky nie sú zďaleka tak zreteľné ako predtým a moja pokožka je tiež oveľa hladšia!»"