ULTRAZVUKOVÝ LIFTING TVÁRE

01.08.2018

    Ultrazvukové ošetrenie pleti je veľmi príjemná a bezbolestná metóda, pri ktorej sa používa tzv. vysokofrekvenčný ultrazvuk. Podstatou ošetrenia je masážny a tepelný efekt, ktorý vzniká hlbšie v koži alebo vo svale. Sonoforéza je transport kozmetických alebo farmakologicky účinných látok do hlbších vrstiev kože pomocou ultrazvuku. 

ÚČINKY ULTRAZVUKU

  Vibračná mikromasáž zlepšuje prekrvenie a lymfatický tok, aktivuje bunkový metabolizmus, urýchľuje procesy okysličovania a regenerácie pokožky. Zvyšuje hodnotu pH kyslého plášťa epidermis, odstraňuje nahromadenú vodu a toxíny z buniek a medzibunkových priestorov. Ultrazvukové ošetrenie stimuluje tvorbu kolagénu a novotvorbu buniek, čím sa zlepší kvalita pleti, pokožka sa spevní a redukujú sa vrásky. Vyrovnáva farebné nerovnosti, zjednocuje tón pleti. Ako podporný prostriedok sa používa pri odstraňovaní podkožného tuku.

Pre koho je ošetrenie vhodné 

   Pri aknóznej pleti ultrazvuk zmierňuje zápalové prejavy, znižuje tvorbu mazu. Upokojuje citlivú a podráždenú pleť, zosvetľuje pigmentové škvrny, pomáha odstraňovať tmavé kruhy, opuchy a vačky pod očami. Posilnením cievneho systému zlepšuje stav kuperózy (pokožka s rozšírenými cievkami). Ultrazvuk redukuje prejavy celulitídy - pomarančovej kože. Úspešne sa využíva na regeneráciu všetkých typov pleti a ako súčasť komplexného anti-aging programu.

Koľko ošetrení je potrebných na dosiahnutie optimálneho výsledku? 

     Procedúru je vhodné opakovať až po dosiahnutie požadovaného výsledku - zvyčajne 6-8 ošetrení v 2 až 3-týždenných intervaloch. Dĺžka jedného ošetrenia je cca 10 minút.

Kontraindikácie ošetrenia: 

   Sonoforéza sa neodporúča u pacientov s elektronickými pomôckami a kovovými predmetmi v tele, pri ochoreniach srdca, vysokom tlaku krvi, hematologických, onkologických a infekčných ochoreniach, dermatózach v oblasti aplikácie, horúčke a akútnych ochoreniach, v gravidite, u detí, pri permanentom makeupe.