1D - 3D KAŠMÍR/NANO MIHALNIČKY & 4D - 7D NORKOVÉ MIHALNIČKY

19.07.2018

   Donedávna sa u nás využívala len technika predlžovania a zhusťovania mihalníc Eyelash Extensions - LASH TO LASH. To znamená technika lepenia jednej umelej mihalnice a jednu prirodzenú, našu mihalnicu. Na Slovensku sa táto metóda nazýva 3D mihalnice, avšak touto metódou sa Vaše prirodzené mihalnice reálne nezahustia, nie sú priestorové, keďže pomer mihalníc je 1:1, v tomto prípade ide skôr o "1D mihalnice". Niekedy sa aj pri tejto metóde mohli aplikovať na jednu Vašu mihalnicu aj dve umelé (o trošku tenšie) mihalnice v tvare písmena ypsilon alebo w, tzv. Y-type a W-type mihalnice, ale takáto umelá mihalnička bola pre prirodzenú mihalnicu trochu ťažšia, odlepila sa skôr akoby mala. Takže v konečnom dôsledku touto metódou šlo len o predĺženie vlastných mihalníc a o ich optické zahustenie, keďže umelá mihalnička bola hrubšia ako prirodzená, a oko tak vyzeralo tmavšie.

4D nenahrádza 3D

    Technika zvaná 4D nenahrádza klasické 3D predlžovanie mihalníc, ale ponúka nový vzhľad. Rozdiel je viditeľný už na prvý pohľad, pretože materiál, ktorý sa používa pri klasických 3D je tvrdší, väčšinou syntetický alebo hodvábny, vďaka čomu vyzerajú nalepené mihalnice lesklejšie. Naopak 4D mihalnice sú na dotyk ľahké, jemné ako naše vlastné.

4D mihalnice pôsobia prirodzenejším dojmom a majú dlhšiu životnosť, a to 4 - 6 týždňov. Sú na dotyk nie len ľahučké a mäkké, ale aj hodvábne. Používajú sa 100% norkové alebo jemné syntetické mihalnice o hrúbke 0,07 až 0,10 milimetrov. Aplikujú sa taktiež špeciálnym lepidlom na Vaše vlastné mihalnice, avšak môžu sa aplikovať 2 až 3 mihalnice na jednu prírodnú mihalnicu. To vytvorí skutočne extra objem a prirodzený vzhľad.

5D a 7D mihalnice - Objemové mihalnice volume lashes

     Tieto riasy sú takzvané objemové a sú určené pre dámy, ktoré majú vlastne riasy redšie. Lepia sa špeciálnou technikou 5 až 7 tenkých rias na jednu prirodzenú. Ide o jemné hodvábne riasy o hrúbke 0,05 až 0,07 milimetrov.

V salóne aplikujeme:

     Postupne, ako to poznáme dnes vznikla nová technika VOLUME LASHES, a teda objemové mihalnice, u nás známe ako 4D, 5D, 6D mihalnice, čo v podstate nie je mylný názov, ale samotné, či už 2D, 3D, 4D, 5D, 6D mihalnice sú len podmnožinou celého názvu. Tieto umelé mihalnice, ktoré sa aplikujú na prirodzené mihalnice touto metódou, sú omnoho tenšie. Na jednu mihalnicu sa teda môže aplikovať niekoľko takýchto umelých mihalníc. Z tenkých mihalníc sa vytvárajú tzv. trsy. Ak je tento trs zložený z dvoch tenkých mihalníc hovoríme o 2D mihalniciach, ak je trs zložený z troch tenkých mihalníc ide o 3D mihalnice, ak zo štyroch, tak 4D a tak ďalej.