Analýza stavby tela

08.01.2019

Špeciálny merací prístroj

Unikátne spojenie vedy, medicíny a nutričného poradenstva

Pre každého z nás je dôležité vedieť, ako je na tom naše telo a či má všetko, čo potrebuje.

Môžeme sa cítiť v poriadku, ale nie vždy tento náš pocit odzrkadľuje aj skutočnosť nášho zdravia. Za krátku chvíľu Vám špeciálny prístroj TANITA zistí viac o vašom tele, ako by ste sa dozvedeli pri pohľade do zrkadla.

Tento certifikovaný japonský merací prístroj značky TANITA funguje na princípe bioelektrickej impedančnej analýze. Meria hmotnosť tela, percentuálne zastúpenie vody v tele, percentuálne zastúpenie tukov v tele (celkovo a aj rozloženie na trupe a jednotlivých končatinách - ruky, nohy), hodnotu viscerálneho tuku (nebezpečný tuk obaľujúci orgány a cievy), množstvo svalovej hmoty v tele (celkovo a aj rozloženie na trupe a jednotlivých končatinách - ruky, nohy), zastúpenie kostných minerálnych látok v tele, metabolický vek (je to skutočný vek nášho organizmu), BMR = bazal metabolic rate - minimálna kalorická potreba tela v kľudovom stave, kondíciu (pomer svalovej a tukovej hmoty).

Informácie z analýzy zloženia tela Vám pomôžu odhaliť hroziace zdravotné riziko spojené s nadváhou, prípadne s obezitou, alebo zdravotné riziko spojené s veľmi nízkou hmotnosťou. Analýza taktiež môže pomôcť odhaliť začínajúcu osteoporózu, alebo nadmerné zadržiavanie vody v tele.